بسم الله الرحمن الرحیم - خوش آمدید
چادر مشکی مناسب فصل گرما

چادر مشکی مناسب فصل گرما » دربین فصول سال ، فصل تابستان گرمترین فصل سال است که تحمل گرما در این فصل بسیار سخت و طاقت فرسا است ؛ اکثر خانم ها در فصل گرما حجاب خود را کنار میگذارند ؛ اما راه های بهتری وجود دارد که در فصل گرما هم حجابمان را حفظ کنیم. از این رو انتخاب پوشش مناسب برای مقابله با گرما از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بنابراین در فصول گرم سال داشتن چادر مشکی خنک و سبک بسیار لذت بخش است .

چادر مشکی مناسب فصل گرما باید چگونه جنسی داشته باشد؟

چرا برخی از خانم های چادری با پوشیدن چادر گرمازده می شوند؟ با کمی تامل میتوان متوجه شد ؛ که این چادر نیست که باعث گرمازدگی بانوان می شود .برخلاف تصور همگان ؛استفاده از چادر به عنوان پوششی جهت جلوگیری از ورود گرما می باشد . بطور کلی هرچه بافت چادر ضخیم تر و عبور و مرور هوا در آن کمتر باشد،احتمال گرمازدگی با آن بیشتر می شود.

چادر مشکی مناسب فصل گرما

ویژگی چادر مشکی تابستانه

انتخاب چادر مشکی مناسب در فصل تابستان یکی از دغدغه های خانم های محجبه می باشد.برای انتخاب چادر مناسب در این فصل بهتر است ؛ ویژگی های زیر را در نظر داشته باشید :

  • الیاف پارچه چادر : چادرهایی با الیاف حیوانی و یا الیاف گیاهی برای فصل تابستان بهترین گزینه می باشد.
  • ضخامت بافت چادر :بافت چادر هرچه ضخیم تر باشد ، گرم تر و برای فصل گرما باعث گرمازدگی می شود پس بهتر از  چادر های سبک که بافت نازک تری دارند ؛ استفاده شود .

انواع چادر های خنک مناسب برای فصل گرما

چادر های خنک موجود در بازار با سه نوع الیاف تولید و شناخته می شوند :

  • الیاف گیاهی : این چادر ها سبک بوده و به راحتی هوا در آن عبور می کند ؛ این چادر برای مراسم های خودمانی و غیر رسمی مناسب است ، از جمله این چادر ها می توان به چادر کتان ، کودری و چادر پنبه ای اشاره کرد .
  • الیاف مصنوعیاین چادرها از الیاف مصنوعی مانند پلی استر می باشد ، برای کیفیت بهتر این جنس از چادر پلی استر را با الیاف گیاهی یا الیاف حیوانی ترکیب می کنند ، هرچه الیاف گیاهی یا حیوانی درصد بیشتری داشته باشد جنس چادر سبک تر و خنک تر می باشد.مانند : چادر حریر ، نانو ، حریر شیشه ای و سوپر کن کن .
  • الیاف حیوانی : شامل چادرهایی است که درآن از نخ استفاده شده است مثل: پشم و ابریشم . اگر میخواهید چادری خنک و شیک برای مهمانی ها داشته باشید چادر ابریشمی انتخاب خوبی است.

چادر مشکی نازک

چادر مشکی نازک چادری تابستانه است که برای مناطق گرمسیر مورد استفاده قرار می گیرد این چادر به علت سبک بودن برای افرادی که تحمل سنگینی چادر را ندارند ؛ مناسب می باشد . بنابراین استفاده از این چادر برای بانوان بسار راحت می باشد .همچنین این نوع چادر برای مهمانی ها جلوه ی ویژه ای به بانوان می دهد.

از انواع پارچه چادری مشکی نازک به شرح زیر می باشد :

  • پارچه چادری سوپر کن کن
  •  پارچه چادری کن کن
  • پارچه چادری کریستال
  • پارچه چادری تریزا
  • پارچه چادری حریر 

پارچه چادری سوپر کن کن

از ترکیب حریر و کن کن ساخته شده است و در حقیقت نوعی ژورژت به حساب می آید . و نیمه براق است. ویژگی بارز پارچه چادری سوپر کن کن  ظرافت و سبکی آن است ، همچنین در مقایسه با کن کن براقی کمتری دارد و دوام آن بیشتر از پارچه چادری کن کن است .همچنین این نوع پارچه  از حریر سبک تر و از کن کن  سنگین تر می باشد .

پارچه چادری کن کن

دارای بافت سبک و لطیف است ،همچنین لختی زیبایی دارد ؛ به دلیل ظرافت و زیبایی خاص، این نوع پارچه برای مجالس و مهمانی ها طرفداران زیادی دارد . همچنین دارای دو نوع کره ای و ژاپنی می باشد. همچنین در مورد پارچه چادری کن کن میتوان گفت جز خنک ترین و سبک ترین نوع پارچه است که برای استفاده در فصل گرما فوق العاده بی نظیر است . اما این پارچه معایبی هم دارد از جمله اینکه زود نخ کش می شود و همچنین رنگ آن مشکیِ بور است . ناگفته نماند که جنس پارچه چادری کن کنِ ژاپنی محکمتر و مشکی تر نسبت به همتای ک